за нас

Кингдао Hongda Метал Формирање Машини копродукции, Ltd е професионална производител на фалсификување на печат, кој се наоѓа во Кингдао Jiaozhou, Кина. Тоа е само половина час од фабриката на аеродромот во Кингдао и Qianwan океан пристаниште, за транспорт е многу лесен. Нашата фабрика ситуира околу 160.000 квадратни метри, површина на подот е 60.000 квадратни метри, има повеќе од 260 комплети на големи и средни опрема. капацитет за подигнување е 200tons, а ние може да се соберат серија притиснете машина со номинална сила од 160 тони на 8.000 тони. Верност, deploitation, иновација и добра услуга е нашата основна принцип управување. Од самиот почеток, компанијата е посветена да се развие преку подобрување на квалитетот и иновациите, нашата фабрика е во пораст чекор по чекор. Сега имаме 600 вработени, 60 инженери, 9 високи инженери. квалификувани работа на персоналот се обезбеди целиот процес следејќи ги правилата на ISO9001 Управување System.Now годишната продажба изнесува USD45,000,000.00 годишно, ние сме биле златни член на Кина Метал Формирање асоцијација, како и ние, исто така, доби висока оценка од локалната владата и клиенти.

2014070308WhatsApp Online Chat !