серија ЕП електрични завртка притиснете топло ковање - Кина Кингдао Hongda Метал Формирање

серија ЕП електрични завртка притиснете топло ковање


 • Мин.нарачката Кол: 1 Сет
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  Серија ЕП ЦПУ (компјутерски нумерички контрола)  електрични завртка печатот  е еден вид на високо автоматски, energying заштеда на енергија и заштита на животната средина опрема фалсификување со висока техничка адаптибилност. Тоа може да се користи и во Жешка фалсификување и прецизност фалсификување и отсекување. Применуваат во prssing нерѓосувачки челик двојно дно тенџере и прецизна фалсификување на легура на титаниум крила и други крила. патент 

  Бр .: ZL 200720024996,5 
  The machine has following advantages: 

  1.Simple struture, кратки појас transmissoin синџир, поретки maintence, лесно ракување. 
  2. BLDC моторни, инстант почеток и инстант станица. Моторот ротираат кога печатот е фалсификување на работното парче, и ќе престанат да ротира веднаш по висока ефикасност forging.It е. 
  3.Ниска бучава на главниот мотор.
  4. лево и десно работи прозорецот, convient за пренос на делови во обработка. 
  5. висока точност на Овен orientatation, мини клиренс на водич ленти, силна способност за анти деклинација, погоден за повеќе-умре фалсификување. 6. intellectualized откривање на системот
  7. претходно утврдени дува сила токму, се приспособат на енергија и дува сила според requiments на делови во обработка, се продолжува работниот век на калапи. 
  8. систем за заштита на photoelectricity да се заштити машина.

  главните параметри единица EP-400 EP-630 ЕП-1000 ЕП-1600 ЕП-2500
  номинална сила KN 4000 6300 10000 16000 25000
  континуирана сила KN 6300 10000 16000 25000 40000
  ладно сила KN 8000 12500 20000 32000 50000
  енергија KJ 40 60 120 240 500
  Рам мозочен удар mm 420 500 550 650 700
  Макс дува брзина Госпоѓица 0,7 0,7 0.65 0.65 0.65
  Пати на Овен мозочен удар min-1 25 20 16 12 11
  Die висина   mm 480 600 700 800 920
  големината на напред / назад mm 760 920 1000 1250 1250
  овен дното лево десно mm 600 690 800 930 930
  Dimention на напред / назад mm 820 920 1000 1250 1400
  маса зајакне лево десно mm 730 800 900 1000 1400
    височина mm 120 180 180 200 上 180 / 下 240
  Растојание помеѓу упатството лента mm 640 707 810 940 1250
  исфрлање сила KN 50 100 100 600 600
  мозочен удар исфрлање mm 100 100 100 150 150
    напред / назад mm 2785 2200 2300 3240 4800
  Генерално dimention лево десно mm 1760 2400 2500 3695 4800
    височина mm 4547 6000 6600 7055 8350
  Главната моќност на мотор KW 55 75 110 2 × 110 2 × 160
  Тежина Килограм 24000 45000 75000 120000 260000
  Висина над земјата mm 4327 5780 6200 6080 7200

 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Online Chat !