J53 серија триење завртка Притиснете топло ковање - Кина Кингдао Hongda Метал Формирање

J53 серија триење завртка Притиснете топло ковање


 • Мин.нарачката Кол: 1 Сет
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  20140704064010_92059

  J53 серија двоен диск триење настани се користат во ковање, истиснување, кастри, виткање и прилагодување на обоени и обоени метали, како и притискање и формирање на огноотпорни материјали. оваа серија машина има следниве предности: 1.simple и стабилна структура; 2.large енергија; 3.Ниска бучава; 4.long живот; 5.safe и лесен за ракување и одржување. Тоа е широко се применуваат во авионската, автомобилската, трактор, алатки и hardwares, местење, текстилни машини итн

  главните параметри единица JA53-
  63
  J53-
  100А / B
  J53-
  160B
  J53-
  160C
  J53-
  300
  J53-
  300B
  J53-
  400C
  J53-
  400D
  J53-
  630B
  J53-
  630C
  номинална сила KN 630 1000 1600 1600 3000 3000 4000 4000 6300 6300
  енергија KJ 2.25 5 10 10 20 20 40 40 80 80
  Удар на слајд mm 200 310 360 360 400 400 500 500 600 600
  Време на мозочен удар min-1 35 19 17 17 15 15 14 14 11 11
  Минимална висина затвори mm 315 320 260 260 300 300 520 520 650 650
  Висина на зајакне mm 80 100         120 120 180 180
  Dimention на напред / назад mm 275 500 560 560 650 650 820 820 920 920
  работна маса лево десно mm 227 450 510 510 570 570 730 730 820 820
    напред / назад mm 1010 1393 1465 1465 1603 1603 3200 3200 3800 3800
  вкупната големина лево десно mm 1141 1884 2240 2240 2581 2581 2812 2812 4240 4240
    височина mm 2655 3375 3730 3730 4345 4345 5065 5065 6035 6035
  Главната моќност на мотор KW 5.5 7.5 11 11 22 22 30 30 55 55
  Тежина Килограм 2490 5780 8186 9186 12800 13920 21000 22000 41500 45000
  главните параметри единица J53-1000C J53-1600C J53-1600D J53T-2500 J53-2500C J53-3150 J53-4000 J53-4000C J53-6300 J53-8000
  номинална сила KN 10000 16000 16000 25000 25000 31500 40000 40000 63000 80000
  енергија KJ 160 280 280 500 500 700 850 1000 1000 1150
  Удар на слајд  mm 700 700 700 800 800 800 800 900 900 800
  Пати од мозочен удар min-1 10 10 10 9 9 9 9 9 8 8
  Минимална висина затвори mm 700 750 750 980 980 1100 1100 1120 1130 1130
  Висина на зајакне mm 200 200 200 280 280 300 300 300 330 330
     Dimention на напред / назад mm 1200 1250 1250 2000 1560 2000 2200 2200 2350 2350
  работна маса лево десно mm 1000 1100 1100 1200 1200 1300 1300 1300 1300 1300
    напред / назад mm 5355 4500 4500 5360 5360 5400 5600 5600 6000 6100
  вкупната големина лево десно mm 4900 5742 5742 7000 7000 7400 7651 7651 8000 8200
    височина mm 7290 8090 8090 9410 9410 10185 10200 10385 10535 10605
  Главната моќност на мотор KW 90 132 132 2x110 2x110 2X160 2X185 2X185 2X200 2X200
  Тежина Килограм 85000 112000 112000 230000 226000 320000 350000 380000 420000 450000

 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  
  WhatsApp Online Chat !