J54 серија садови прес - Кина Кингдао Hongda Метал Формирање

J54 серија садови печат


 • Мин.нарачката Кол: 1 Сет
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  J54 серија садови печатот се користи за да се направи од нерѓосувачки челик двојно дно садови. Тоа е притискање на уред со висока прецизност. Оваа машина има следниве предности: 1. целиот мозочен удар кочница 2. систем за заштита на photoelectricity. 3. заштеда на енергија и материјали 4. висока ефикасност 5. едноставен и стабилна структура 6. големи енергетски 7. долг работен век

  главните параметри единица J54- 630C J54- 1000С J54- 1600C J54- 1600D J54- 2500 J54- 3150 J54- 4000
  номинална сила KN 6300 10000 16000 16000 25000 31500 40000
  максималната сила KJ 10000 16000 25000 25000 40000 50000 60000
  Удар на Овен mm 600 700 700 700 800 800 900
  Пати од мозочен удар min-1 11 10 10 10 9 9 9
  Минимална висина затвори mm 650 700 750 750 980 1100 1120
  Висина на зајакне mm 180 200 200 200 280 300 300
  Dimention на напред / назад mm 920 1200 1250 1250 1560 2000 2000
  работна маса лево десно mm 820 1000 1100 1100 1200 1300 1300
    напред / назад mm 4320 5355 4500 4500 6797 5400 5600
  вкупната големина лево десно mm 4694 4900 5742 5742 5727 7400 7561
    височина mm 6060 7290 8090 8090 9410 10185 10385
  Главната моќност на мотор KW 55 90 132 132 2x110 2X160 2X185
  Тежина Килограм 45000 83000 112000 112000 222000 320000

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !