J69 серија compund огноотпорни прес - Кина Кингдао Hongda Метал Формирање

J69 серија compund огноотпорни настани


 • Мин.нарачката Кол: 1 Сет
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  J69 серија compund триење тула печат е посебна опрема за да се направи магнезиум јаглерод тули, висок алуминиум тули, тенки огноотпорни тули. Оваа машина може да се реализира пред компресија, вакуум и формирање. Оваа машина прифаќа програмабилни контрола и полн хидрауличен систем операција, може да се најде решение за удар, е идеална тула опрема.

  главните параметри единица J69-630 J69-1000 J69-1250 J69-1600
  номинална сила KN 6300 10000 12500 16000
  максималната сила KN 12600 20000 25000 32000
  Рам мозочен удар mm 550 700 700 700
  Пати од мозочен удар min-1 13 11 10 9
  Die висина mm 1030 1080 1200 1200
  Висина на зајакне mm 100 200 200 220
  метод за кревање KN 2000 2000 2500 3200
  укинување мозочен удар mm 800 800 800 800
  Dimention на Лево десно mm 1200 1200 1350 1800
  овен Пред / назад mm 920 920 940 1200
  Dimention на Лево десно mm 1450 1450 2080 2380
  работна маса Пред / назад mm 1250 1250 1350 1600
  Севкупно  должина  mm 6000 6000 6500 10600
  dimention ширина  mm 4700 5770 8225 7300
    Висина mm 8770 9730 7855 10500
  Главната моќност на мотор KW 75 90 110 132
  Тежина Килограм 95000 121000 172000 225000

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !