J93 серија огноотпорни прес - Кина Кингдао Hongda Метал Формирање

J93 серија огноотпорни настани


 • Мин.нарачката Кол: 1 Сет
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  J93 серија триење оган тула печат е дизајниран за да се исполнат барањата на огноотпорни материјали притискање. Донесување полно работно сопирање мозочен удар, триење преоптоварување на осигурување, како и други напредни технологии. оваа машина е сопственик на предностите на едноставна структура, голема ударна сила, голем број на удари, сигурна работа и практично користење и одржување.

  главните параметри единица J93-300 J93-400 J93-630B J93-630D J93-1000C J93-1600C J93-2500C
  номинална сила KN 3000 4000 6300 6300 10000 16000 25000
  максималната сила KN 6000 8000 12500 12500 20000 32000 50000
  Рам мозочен удар mm 400 500 600 600 700 700 800
  Пати од мозочен удар min-1 15 20 13 13 10 10 9
  Die висина mm 300 400 470 470 500 550 700
  Висина на зајакне mm   120 180 180 200 200 280
  метод за кревање KN (Цврсти) (Цврсти) (Цврсти) (Цврсти) (Цврсти) (Цврсти) (Цврсти)
  укинување мозочен удар mm 300 350 350 350 500 500 400
  Dimention на Лево десно mm 520 635 760 760 1190 1000 1900
  овен Пред / назад mm 485 635 700 700 800 900 1060
  Dimention на Лево десно mm 650 820 920 920 1200 1250 2000
  работна маса Пред / назад mm 570 730 820 820 1000 1100 1200
  Севкупно  должина  mm 1603 2100 4387 4387 5355 4500 5360
  dimention ширина  mm 2581 2812 4694 4694 4900 5742 7000
    Висина mm 4345 5155 6060 6060 7290 8090 9410
  Главната моќност на мотор KW 22 37 55 55 90 132 2x110
  Тежина Килограм 13920 23530 43500 43500 85000 112000

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !