MP серија топло ковање чудак печатот - Кина Кингдао Hongda Метал Формирање

MP серија топло ковање чудак печатот


 • Мин.нарачката Кол: 1 Сет
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  Со воведувањето на светот напредна технологија, нашата компанија развива пратеник Серија  Жешка фалсификување Прес . Пратеник Серија  Hot Фалсификување прес  е широко се користат во областа на: автомобили, трактори, внатрешна машини со внатрешно согорување, брод, авијација, минерални машини, нафта машини, hardwares и tools.also користи во фалсификување и прецизно отсекување на дел од црни и обоени метали .
  This series machine has following advantages:

  1. Висока прецизност
  користење 2.High на материјал
  3. Висок ефикасноста
  4.automatic операција
  бучава 5.Low и светлина вибрации

  Главните технички
  параметри
  единица MP-
  630
  MP-
  1000
  MP-
  1600
  MP-
  2000
  MP-
  2500
  MP-
  3150
  MP-
  4000
  MP-
  5000
  MP-
  6300
  номинална сила   MN 6.30 10 16 20 25 31,5 40 50 63
  Рам мозочен удар   mm 220 250 280 300 320 340 360 400 450
  Пати од мозочен удар  min-1 110 100 90 85 80 60 55 45 50
  Максимална затвори 
  висина
  mm 630 700 875 950 1000 1050 1110 1468 1615
  Местење на височината  mm 11 14 18 20 22,5 25 28 32 35
  Dimention
  на
  Лево десно mm 690 850 1050 1210 1300 1400 1500 1570 1840
  работа
  маса
  Пред / назад mm 920 1120 1400 1530 1700 1860 2050 2250 2350
  Dimention на Лево десно mm 670 820 1030 1180 1260 1360 1460 1550 1820
  овен Пред / назад mm 965 936 1140 1260 1380 1540 1710 1875 1925
  Горна исфрлувачот тип   mechanicall
    сила  KN 32 50 80 100 125 160 200 250 300
    мозочен удар  mm 24 30 37 40 44 48 52 60 60
  Долна исфрлувачот тип   механички 液压 хидраулични 液压
    сила  KN 95 150 240 300 375 475 600 650 700
    мозочен удар  mm 24 30 37 40 44 48 50/200 0 ~ 150 0 ~ 150
    моќ KW 55 75 95 132 160 190 250 320 355
  главниот мотор Ротација брзина вртежи во минута 1000 1000 1000 1000 1000 1500 1500 1500 1000
    Напон  V 380 380 380 380 380 380 380 380 380
  Севкупно  должина  mm 3425 3500 3820 4469 4500 4100 4550 5000 5650
  dimention ширина  mm 2825 4800 5080 5130 5250 5307 6350 6850 7525
    Висина mm 4715 6000 6571 7326 7850 8415 10000 10600 10800
  Висина над земјата   mm 3800 5300 6120 6471 6850 7340 7800 8400 8500

 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Online Chat !