супериорноста

На 18 април 2014 година, компанијата успешно беше ставена на листата во Кингдао синото море сопственички трговски центар, со кодот на капиталот 800009, која се отвори ново поглавје на development.Since на компанијата, компанијата наведени работа на подготовка, е строг кон секоја работа мора да бидат стандардизирани, процесот во строга согласност со ISO9001 сертификат за управување со квалитетот систем, работилница за управување, управување со сајт има многу на вознесение.

капацитет за производство на работилница опрема е многу advanced.From 2009 до 2013 година компанијата купи неколку lathe.TK6920 големи и тешки и TK6926 два големи ЦПУ здодевен и фрези, со 140 тони од најголемите ЦПУ ротациони маса во Кина. големите nc динамичен зрак здодевен и фреза XKA2840 * 160 е најголем во province.The 6,3 метри тешки ЦПУ и 2 * 12 милиони тешки хоризонтална CNC стругови со оптоварување од 120T имаат голема мера се подобрила капацитет за обработка на компанија и ја осигура точноста на обработка на производите.

Во јануари 2014 година, компанијата успешно потпишан триење завртка договор домашната прва тип J53-12500 прес соработка со NanjingForging компанија, да се пополни домашни празно, означува опрема сила за нов ниво.На j53-16000t триење завртка печат производство на компанијата е дизајниран и подготвени да се стави во production.The електрични завртка притиснете manufctured страна на нашата компанија може да се постигне заштеда на повеќе од 48,5% во споредба со истиот спецификации за испитување на триење притиснете двоен диск од Националниот Леарница и надзор на квалитетот Metalforming машини и инспекција центар. енергија, и силата на ударот е голема, прецизноста формирање е high.EP160T да 2500T електрични завртка притиснете е масовно произведени. EP4000T електрични завртка печатот е развиена и сега е во production.The пратеник серија топло ковање чудак печатот се однесува на напредни и зрела технологија на производство на странски земји, која има предности на стабилни перформанси и против предрасудите ги load.Among, на 1600T 2500T и топло ковање чудак печатот извезена во Бразил се користи stablyfor четири години и доби високи пофалби од customers.The 6300T и 8000T топла притиснете фалсификување чудак се во прилог production.In, електрични завртка притиснете и топла притиснете фалсификување чудак биле доделени голем број на национални изум патенти. 

Во 2013 година, компанијата додаде 120 милиони долари за нови инвестиции и 50 општини на нова земја за изградба на повеќе од 20.000 квадратни метри на тешки workshop.The завршувањето на новата работилница ќе се задоволи монтажа и пуштање во работа на голем печат, кој ќе се постават основа за идниот одржлив развој на компанијата.

20140707101809_54667


WhatsApp Online Chat !