Порамнување преси технички податоци - Кина Кингдао Hongda Метал Формирање

преси кастри технички податоци


 • Мин.нарачката Кол: 1 Сет
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • детали за производот

  Тагови производ

      JH31-160 JH31-250 JH31-315 JH31-400 JH31-500
  номинална моќност KN 1600 2500 3150 4000 5000
  Рам мозочен удар mm 160/200 160/200 180/220 180/220 200/250
  Број на мозочен удар    42 38 35 35 35
  Макс блиску висина умре mm 390 450 500 550 550
  прилагодување mm 100 100 100 100 100
  Одалеченост од овен центар да го притисне своето тело mm 345 395 460 460 460
  димензија маса (напред / назад * лево / десно) mm 690 × 650 750 x 750 900X900 900 × 900 900 × 900
  шини далечина mm 570 650 750 850 850
  моќност на мотор kw 15 18,5 37 45 45
  Габаритни димензии (напред / назад * лево / десно * висина)   1950x1720x3400 2300x2200x3860 2300x2200x3860 2500x2350x4550 2700x2450z4750
  Тежина килограм 13000 14000 25000 32000 38000

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !